AKTUALITY
Poradna, dotazy

Koupila jsem pozemek kde je vrt starý cca 3-4 roky. Teď jsema začli čerpat a vyčerpáme max. 30 l denně. Podle všech posudků by mělo být vše v pořádku.
Nevíte v čem by mohl být problém nebo nějaké řešení.
Rádi bychom se brzy stěhovali a nemáme vodu. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Pro RD okr. Mladá Boleslav bychom chtěli vrtanou studnu.
Plánovaná výstavba domu květen, před tím už je třeba provést vrt studny.
Děláte, prosím, vrty v této lokalitě? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Prosim o kalkulaci vrtané studny hloubka 35m, Kladno. Pro rodinný dum jako hlavní zdroj vody. Veskera dokumentace a povoleni vyrizena. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám realizaci vrtané studny pro rodinný dům, hloubka 20 m, Střední Čechy, Kolín.
20.3.2015

Hledám firmu pro vratání studny, Hlqvní město, Praha.
19.3.2015

Poptávám vratanou studnu včetně povolení a dokumentace, Vysočina kraj, Jihlava.
25.2.2015

Kvalitní pitná voda

Rychlá návratnost investice, kvalitní pitná voda a vlastní vydatný zdroj pitné vody - to jsou vrtané studny

Betonové podlahy do rodinných domů rychle a kvalitně.

TOPlist

NÁVRATNOST INVESTICE do vrtané studny

Aktualizováno: 27.01.2018 Rubrika: Vrtané studny - užívání Zobrazení: 5900

cenová nabídka

Mělčí kopanou studnu do 5 metrů pořídíte se vším všudy za 30 až 40 000,-. Za stejnou cenu ale můžete dostávat o mnohem lepší vodu z kvalitního patnáctimetrového vrtu.

Se štěstím na dobrý a přístupný zdroj vody a bez vysokých nároků na kvalitu provedení může být cena vrtané studny ještě o pár tisíc nižší.


Průměrné náklady na zhotovení vrtané studny, standardní hloubky 25 a více metrů, se včetně veškerého vybavení pohybují mezi 50 a 60 tisíci. To odpovídá ceně ani ne desetimetrové kopané studny.


Pokud máme smůlu a váš pramen se nachází pod 50 m žuly, o kopání ani nepřemýšlejte, na to nenajdete spolehlivou firmu a částka účtovaná za práci by musela být astronomická. Naproti tomu vrt je v takových podmínkách reálný. Ale cena kompletně vystrojené vrtané studny se v

takovém případě může přehoupnout i přes 80 tisíc.

Spotřeba vody

Průměrná spotřeba vody v ČR je asi 1 hektolitr na osobu za den, to je asi 35 kubíků za rok. Při ceně, která se dnes blíží sedmdesáti korunám za m3, utratíme za vodu 2 000,- na osobu za rok. Pokud jsme ale majitelé většího pozemku (když se zajímáme o stavbu studny tak pravděpodobně jsme), pokud provozujeme například bazén nebo zahradu, kterou je třeba pravidelně zavlažovat, můžeme klidně počítat s dvojnásobnou spotřebou vody oproti průměru. Pro čtyřčlennou domácnost to tedy znamená výdaj 16 000,- za rok. Náklady na stavbu průměrné vrtané studny se nám tedy vrátí za necelé 4 roky. Když ale zohledníme spotřebu energie a nějaké výdaje za rozbory vody a občasnou údržbu studny, můžeme počítat s návratností naší investice nějakých 6 až 8 let.


Kromě toho, cena účtovaná vodárnami za „veřejnou“ vodu zcela jistě není konečná a nikdo dnes netuší, kam se v příštích desetiletích vyšplhá.

Pro všechny případy je také prozíravé, nebýt závislý na jediném zdroji.